Dýňová semínka eliminují parazity

Neexistují žádné významné vědecké důkazy o tom, že dýňová semínka mohou pomoci zbavit se parazitů. WHO ani americká národní zdravotní služba toto doporučení nedělají. Kolik semen musíte také jíst, nikdo neřekne jistě. O tomto skóre nejsou žádné ověřené údaje od lékařských organizací. Řekneme vám, jak se zbavit parazitů a zda vůbec stojí za to jíst dýňová semínka.

dýňová semínka odstraňují parazity

Jak zjistit, zda máte parazity

Sám doma nebude schopen pochopit, zda existují paraziti. Tito nezvaní spolubydlící se často nijak neprojevují. Lze je vidět pouze na toaletě po odchodu na toaletu nebo ve zvratcích.

Mnoho příznaků, které naznačují parazity, může být ve skutečnosti známkou mnoha dalších onemocnění. Například průjem, krvavá stolice, nevolnost nebo zvracení mohou být stále příznaky otravy nebo gastrointestinálních onemocnění.

A stává se to naopak. Příznaky, které nemají nic společného s trávením a funkcí střev, mohou naznačovat přítomnost parazitů v těle. Například larvy ascaris mohou skončit v plicích. Potom bude osoba mučena kašlem, sípáním a dušností. Může se zdát, že má bronchitidu nebo zápal plic.

Pouze lékař může stanovit přesnou diagnózu po vyšetření a vyšetření. Proto je lepší jít hned k terapeutovi.

Pokud lékař potvrdí vaše podezření, doporučí test stolice. Takový test lze předepsat, pokud se pravidelně objevují průjmy, křeče, plynatost a další nepříjemné příznaky ze střev.

Méně často se používají endoskopická vyšetření, kdy je trubice s kamerou na konci vložena do úst nebo konečníku. To se provádí pouze tehdy, pokud ve výkalech nebylo nic nalezeno, ale lékař má důvod předpokládat přítomnost parazitů.

V některých případech se provádí krevní test na protilátky a antigeny, kterými tělo reaguje na možnou infekci. Pokud testy a endoskopie nedokázaly najít parazity, může lékař nařídit MRI, rentgen nebo počítačovou tomografii. Ale to je velmi vzácné.

Jak se zbavit parazitů

Existuje mnoho populárních receptů, jak odstranit parazity odvarem z tansy, červeného pepře, česneku nebo sody. Dávkování složek však není jasné a tyto metody nelze označit za účinné. Neexistují také žádné ověřené údaje o tom, jak bylinná léčba funguje. Kromě toho všechny tyto metody nezohledňují možné vedlejší účinky a alergické reakce.

Existují účinné léky, které vám mohou pomoci zbavit se parazitů. Takové léky byste neměli užívat kvůli profylaxi nebo si je sami předepisovat, protože různí paraziti potřebují různé léky. Pouze lékař vybere vhodnou drogu a její dávkování.

Dýňová semínka v boji proti parazitům vůbec nepomohou?

Velmi, velmi nepravděpodobné: existuje mnoho parazitů a věda neví, od kterých červů mohou pomoci. Ale pokud opravdu chcete přidat dýňová semínka k užívání léků, neublížíte si. Dýňová semínka jsou zdravá a obsahují 13 mg železa na 100 gramů. Norma železa pro muže starší 18 let a ženy starší 50 let je 8, 7 mg denně a pro ženy od 19 do 50 let 14, 8 mg denně. Je to nezbytné pro tvorbu červených krvinek, které přenášejí kyslík do celého těla. Železo lze také získat z masa, sušeného ovoce, luštěnin a ořechů.

Dýňová semínka lze konzumovat surová nebo pražená. Pokud nejste alergičtí, přidejte je do pečiva, salátů a cereálií. Aby se rostlinné železo lépe vstřebávalo, konzumujte potraviny s vitaminem C - citrusové plody, papriky, jahody, rybíz, brambory a růžičkovou kapustu.

Jak se vyhnout infekci parazity

Hlavními rizikovými faktory jsou mladý věk, teplé podnebí a špatná hygiena. Například děti do 10 let se mohou stát nositeli škrkavek a červa, protože si často neumývají ruce, rádi si hrají v blátě a skákají v kalužích.

Abyste zabránili výskytu parazitů, dodržujte tato pravidla:

  • V nehygienických oblastech pijte pouze balenou vodu.
  • Nejezte předem nakrájené ovoce a zeleninu, například na trzích.
  • Umyj si ruce mýdlem a vodou.
  • Po manipulaci se zvířaty nelíbejte a neumývejte si ruce.
  • Zeleninu a ovoce důkladně umyjte.
  • Snažte se nejíst syrové mořské plody.
  • Maso, ryby a drůbež ohřívejte až do uvaření.

Pokud se vám zdá, že máte parazity nebo jste je mohli vidět, nehledejte na internetu, v jakém poměru namíchejte sódu a červenou papriku. Většina parazitárních infekcí se dnes léčí velmi jednoduše. Například jedna dávka mebendazolu pomáhá s červy a další dávka po několika týdnech. Okamžitě jděte k lékaři a pijte léky pouze podle jeho předpisu - pokud je dávkování nesprávné, mohou být toxické.

Pokud je vaše dítě parazitem nakaženo, kontaktujte svého pediatra. Pokud je máte, navštivte svého praktického lékaře nebo praktického lékaře.