Jak identifikovat přítomnost parazitů v těle

Paraziti využívají ve vašem těle živiny.parazity v lidském těleZjistit infekci není snadné, protože příznaky jsou tak typické, že je lze přičíst jakémukoli onemocnění. Nejběžnější paraziti u lidí jsou červi, škrkavky a tasemnice. Člověk je hostitelem, který zásobuje parazity jídlem. Paraziti jsou docela nebezpeční. Mohou dokonce způsobit různé poškození parenchymálních orgánů hostitele, které je spojeno s bakteriálními infekcemi. Je velmi důležité diagnostikovat typ parazita, protože na něm závisí způsoby léčby a způsoby odstranění parazita z lidského těla. Níže jsou uvedeny nejoblíbenější typy parazitů.

Škrkavka

Každý z parazitů má mírně odlišné příznaky. Nejprve se pojďme vypořádat s oblými červy. Jejich přítomnost můžete vidět na židli. Příznaky napadení škrkavkami je opravdu těžké si všimnout a mohou zahrnovat rozrušení střev, bolesti břicha, neklid, úzkostné záchvaty v noci a někdy závratě. Domácí léky na parazity zahrnují pití šťávy z kysaného zelí nebo mrkvové šťávy. Vypijte sklenici této šťávy na prázdný žaludek, to je velmi důležité. Pokud to nepomůže, stojí za to koupit antihistaminika v jakékoli lékárně.

Tasemnice

Tasemnice zvyšuje apetit hostitele. Lidé infikovaní tímto parazitem proto mají zvýšenou chuť k jídlu, ale nepřibývají na váze, což je nejčastější známka infekce tasemnicí. Kromě toho se objevují bolesti břicha a častým příznakem může být také průjem. Stojí za to sledovat vaše výkaly, protože v nich můžete vidět tasemnice. Tasemnice se drží na sliznici tlustého střeva a je obtížné ji odstranit pomocí domácích léků. Chcete-li se zbavit tasemnice, navštivte svého lékaře.

Pinworms

Pinworms jsou relativně snadno viditelné, protože způsobují svědění v řiti. Tito paraziti se nejčastěji vyskytují u malých předškolních dětí. Infekce nastává po konzumaci potravin obsahujících vajíčka červa. Procházejí střevy do konečníku, kde kladou vajíčka. Kartáčování může infekci zhoršit. Můžete se pokusit zbavit červa vypitím šťávy z kysaného zelí nalačno, dýňových semen nebo česneku. Všechna tato jídla nejsou pro děti příliš příjemná, takže jediným účinným prostředkem může být léčba. Pinworms umírají, když používáte teplou mýdlovou vodu. Nejlepší hygiena může být nejlepším způsobem, jak se zbavit parazitů.