Červi: 10 způsobů infekce a možností léčby

Jak odstranit parazity z lidského těla pomocí tablet - rychle, neškodně a efektivně? To je naléhavá otázka nejen při léčbě dětské helmintiózy. Problém infekce parazity je relevantní pro dospělého, který potřebuje účinnou léčbu ne méně než děti.

žena má příznaky infekce těla parazity

Jak k infekci dochází?

Z dětství známé pravidlo umytí rukou před jídlem není jediným varováním před zdrojem nebezpečných infekcí. Špinavé prsty a dlaně jsou nejrychlejší způsob, jak se červi dostanou do těla, proto je mu věnována zvláštní pozornost. Mechanismus infekce hlístmi těla byl medicínou důkladně studován, proto civilizovaná osoba potřebuje vědět o dalších zdrojích latentní hrozby:

  • domácí zvířata - larvy parazitů se nacházejí nejen v exkrementech, které padají do země, ale pak do špinavého těla do lidského těla. Jsou umístěny na vlně, a když se každý oblíbený mazlíček volně pohybuje po domě, spí na pohovkách a postelích, jako člen rodiny, nedobrovolně zanechává vajíčka červů na kobercích, hračkách, nábytku. Nebezpečí spočívá ve skutečnosti, že životaschopnost larev, například škrkavek bez usazení v příznivém prostředí, je až 6 měsíců. Proto přítomnost kočky nebo psa v domě vyžaduje, aby rodiče a děti užívali pilulky na parazity pro člověka;
  • zelenina, ovoce, bylinky - obě čerstvě sklizené ze zahrady a prezentované na pultech obchodů, trhů, na jejichž povrch se mohla dostat půda kontaminovaná hlístami;
  • soukromé a veřejné toalety - návštěva toalet vyžaduje důkladné umytí rukou po provedení nezbytných postupů;
  • zeleninové zahrady, letní chaty, pole, dětské pískoviště jsou hlavním zdrojem šíření škrkavek (pinworms a ascaris), k jejichž léčbě nabízejí farmaceutické prostředky takové pilulky proti parazitům, jako jsou Pirantel, Levamisole, Mebendazole a další.
  • čerstvé maso a ryby - ke kontaminaci dochází v důsledku nesprávného nebo nedostatečného tepelného zpracování těchto produktů;
  • pití vody z nepohodlných zdrojů;
  • plavání ve vodních útvarech, které jsou v těsné blízkosti pastvy dobytka;
  • mouchy a jiný hmyz, který nese na tlapkách larvy parazitů.

Lékařská praxe ukazuje, že vrchol helmintické invaze nastává na jaře a na podzim, proto by do této doby měla mít každá domácí lékárnička pilulky proti parazitům v lidském těle.

paraziti mohou být způsobeni zvířaty

Znalosti o povaze původu a biotopu hlístů uvádějí, že pro vývoj parazitů jsou nezbytné příznivé klimatické podmínky. Infekce se ale může objevit kdekoli na světě, dokonce i ve věčném chladu Antarktidy, pokud budete jíst nemyté jablko dodané z Velké Země.

Léky na parazity v lidském těle: tablety a princip léčby

Podle statistik Světové zdravotnické organizace (WHO) postihuje napadení helmintem každoročně více než 1, 2 miliardy lidí a trvale infikovaných je přibližně 4, 3 miliardy. Častěji než ostatní se jako forma helmintiózy vyskytuje nekotoróza, infekce měchovci, ascariasis. Vysoká míra infekce je zároveň klíčovým faktorem rychlého šíření nemoci.

Na první pohled má „dětský" problém spíše „dospělé" důsledky. Nemoc ovlivňuje fyzický a emoční vývoj dětí a stav dospělých. Helmintové, parazitující v těle a narušující normální fungování těla, oslabují imunitní systém, činí člověka pomalým, snižují jeho pracovní schopnost a odolnost vůči somatickým chorobám.

Toto nepříjemné „sousedství", které způsobuje neustálé zpravodaje, ovlivňuje produktivitu. Je těžké tomu uvěřit, ale helminthická invaze je na čtvrtém místě v žebříčku nemocí, které jsou „viníkem" hmatatelné ekonomické škody.

Vědecká medicína a moderní farmaceutika proto měly za úkol najít účinné pilulky na parazity v těle dětí a dospělých, aby se intestinální helmintiáza nestala epidemií nového století.

Hlavním principem účinku léků je ovlivnit parazita ve formě blokování jeho svalového a trávicího systému potlačením metabolické funkce glukózy v buňkách červů.

Zahájení antihelmintické léčby předchází diagnostická opatření, která pomohou určit typ červa a předepsat kompetentní léčbu.

Jaké pilulky doporučují parazitologové?

Druhy helmintů Droga Akt Kontraindikace
Škrkavky (škrkavky, škrkavky) Albendazol, Pirantel, Mebendazol, Levamisol Mají paralyzující účinek na dospělé červy a úplně rozpustí jejich zbytky Neměly by užívat těhotné ženy; den před požitím alkoholu; může způsobit průjem; mít toxický účinek na ledviny a játra.
Páska (tasemnice skotu a vepřového masa, echinokoky, tasemnice široká)

Ploché (opisthorchs)

Praziquantel, Niclosamid Ovlivňují dospělé, larvy a vajíčka, paralyzují jejich činnost.

Produkty rozpadu hlístů způsobují těžkou intoxikaci těla, proto se terapie provádí nejčastěji v nemocnici pod dohledem lékaře.

Léky mají vysoký stupeň toxicity, proto jsou možné komplikace v játrech, ledvinách a gastrointestinálním traktu.

Během eliminace hlístů a rehabilitačního období je nutná podpůrná imunoterapie.

Tradiční parazitické pilulky nebo alternativní metody: co je lepší?

Když se pacient rozhodne užívat léky, musí pochopit, že složení těchto léků je nepřirozené látky získané chemickou syntézou. Proto nemohou být absolutně neškodné, což pokyny k léku určitě uvedou ve formě kontraindikací.

Šetřící a bezpečné pro tělo, včetně těhotných žen a dětí, jsou lidové recepty, které zahrnují přírodní produkty - česnek, cibule, dýně, tansy, vlašské ořechy a další. Ve srovnání s pilulkami pro parazity v lidském těle však vyžadují časově náročnou přípravu a delší průběh podávání.

S ohledem na přání pacientů, kteří se snaží rychle a bezpečně odstranit hlísty, byly vyvinuty speciální antiparazitární doplňky stravy, které kombinují výsledek léčby a neškodnost přírodních složek.

Léčba parazitů v lidském těle, tablety, které jsou dodávány ve formě doplňku stravy, umožňuje nejen úplné očištění těla od nežádoucích "hostů". Speciální složení produktu se stává spolehlivou ochranou orgánů a tělesných systémů před pronikáním červů. Terapie je tedy zároveň prevencí, která vám umožní vytvořit nepříznivé prostředí pro vstup a vývoj různých druhů červů.

Doplňky stravy nemají prakticky žádné kontraindikace, kromě individuální nesnášenlivosti jednotlivých složek, jsou příjemné na chuť a snadno se používají. Díky tomu jsou hodnou alternativou k tradičním lékům, což vám umožňuje rychle a snadno vyřešit „nepohodlný" problém.