Paraziti v těle: nelegální obyvatelé uvnitř osoby

Osoba je po celý život obklopena parazity, kteří mají tendenci se usazovat v těle

V lidském těle může přežít více než 250 druhů různých parazitů! Podle statistik citovaných WHO je přibližně 4, 5 miliardy lidí infikováno parazity a toto číslo zahrnuje nejen obyvatele zemí „třetího světa", bylo zjištěno, že více než 30% všech obyvatel Evropy jsou přepravci. Člověk může žít v míru a ani nemusí mít podezření, že se vetřelci již usadili v jeho těle. Možná jsou tedy v bezpečí, protože nejsou nepříjemné? Ale i při zohlednění tohoto názoru je nutné umět identifikovat parazity, určit jejich typ a zjistit, jak se parazitózy léčí a na co se může proměnit nedbalost.

Proč mohou paraziti začít?

Jak se paraziti objevují v lidském těle, koneckonců nemohou pocházet ze vzduchu? Ve skutečnosti je mechanismus infekce jednoduchý - nejčastějším původcem infekce se stávají neumyté ruce, odkud se larvy dostanou do gastrointestinálního traktu (gastrointestinálního traktu), kde se úspěšně promění v dospělé a zůstanou v lidském těle a bezpečně pohltí vše, co je v něm nejcennější: vitamíny a minerály . . .

Nejčastější příčinou infekce jsou neumyté ruce.

V některých případech se parazit k člověku dostane sexuálním kontaktem. Můžete se tak nakazit trichomoniázou, pinwormami a ploshchitsy (populárně - vši vši). Existuje vysoké riziko infekce domácími zvířaty a předměty osobní hygieny (žínky, ručníky).

Je snadné vidět, že příčiny parazitů v těle jsou docela prozaické. Ve většině případů jsou infikovány děti, pokud ovšem infekce není sexuálně přenosná.

Zjistili jsme důvody, nyní zjistíme, jaké příznaky parazitů v těle vám řeknou, že musíte zahájit léčbu.

Jak určit přítomnost parazitů v těle?

Pokud je vitální aktivita „sousedů" asymptomatická, lze některé příznaky parazitů v lidském těle stále detekovat bez speciální diagnostiky. Mezi tyto příznaky patří:

 • Nadýmání;
 • Nadýmání;
 • Zácpa;
 • Obecná slabost, protože tělo nedostává důležité látky a poskytuje jim parazity;
 • Bílý výtok u žen naznačuje trichomoniázu;
 • Zpoždění vývoje u dětí;
 • Výskyt alergických vyrážek a dermatitidy na pokožce;
 • Duševní vyčerpání s prodlouženou infekcí.
Řada znaků, pomocí kterých je podmíněně možné určit přítomnost parazitů

I když jsou tyto příznaky pouze nepřímými náznaky přítomnosti parazitů, mohou být silným důvodem pro úplnou diagnózu.

Klinická diagnostika

Po mnoho let se diagnostika parazitů v lidském těle omezovala pouze na analýzu výkalů na přítomnost vajíček škrkavek. Tento přístup umožnil určit infekci až v konečné fázi onemocnění. V současné době se diagnostika výrazně zlepšila. K identifikaci parazitů v těle se dnes používá tento druh výzkumu:

 • ELISA nebo enzymově vázaný imunosorbentní test. Umožňuje detekovat přítomnost odpovídajících protilátek;
 • Bloodscopy;
 • ART - testování vegetativní rezonance;
 • Biorezonanční terapie.

Soukromé kliniky nabízejí stále více nových metod, zařízení pro diagnostiku parazitóz, proto je velmi důležité poradit se s imunologem. Specialista vám řekne, jak co nejvíce informovat o kontrole parazitů v těle.

Je velmi důležité včas identifikovat přítomnost parazitů, jejich dlouhodobý pobyt v těle může mít nepříznivý vliv na lidský život. Existují časté případy, kdy je infekce smrtelná.

Pravidelné krevní testy na parazity jim pomohou odhalit je v rané fázi.

Jsou všechny parazity škodlivé pro člověka?

V poslední době vědci začali studovat vztah autoimunitních poruch s vitální aktivitou parazitických červů. Závěry dosažené americkými vědci šokovaly!

Ukázalo se, že paraziti žijící v lidském těle mohou být také prospěšní stimulací imunitního systému.

Po mnoho staletí koexistovali lidé s parazity a vytvářeli specifickou symbiózu. Nyní, když počet nakažených lidí výrazně poklesl, jsou lidé náchylnější k autoimunitním onemocněním.

Výhodní paraziti v lidském těle aktivují vlastní imunitní regulaci, v důsledku čehož hostitel dostane dvojitou ochranu. Črevní červi jsou tedy schopni potlačit zánětlivé procesy v těle. Výzkum tohoto vztahu pokračuje dodnes. Nelze předvídat, jaké další objevy přinesou.

Druhy parazitů

Všichni paraziti v lidském těle jsou podmíněně rozděleni do podskupin podle povahy jejich účinku na tělo. Druhy parazitů v lidském těle, jakož i příznaky a léčba parazitů v lidském těle:

Název parazitů u lidí Škodlivé účinky Příznaky Jak zabíjet parazity v těle Infekční mechanismus
Helminths Působí depresivně na střevní mikroflóru. Naruší metabolismus a zabrání vstřebávání živin. Kožní vyrážka, zvětšené lymfatické uzliny, játra a slezina, žloutenka, horečka. K léčbě se používá řada speciálních antihelmintik. Prostřednictvím jídla, běžných hygienických potřeb, v důsledku blízkého kontaktu se zvířaty.
Škrkavka Způsobují rozvoj řady onemocnění střev, žlučníku a plic. Nízká horečka, průjem (v počáteční fázi), suchý kašel, akutní alergické reakce. Paraziti po roce umírají samy, protože se nemohou v těle množit. Při léčbě se používají antihelmintické léky. V důsledku špatné hygieny.
Houby Mohou být spouštěčem onkologických onemocnění. Bílý povlak na sliznicích, zarudnutí a odlupování kůže, svědění postižené oblasti. Léčba závisí na umístění houby. Léky na houby přicházejí ve formě mastí, léčivých šamponů a speciálních léčebných roztoků. Přenášeno prostřednictvím běžných položek. Postiženy jsou zdravé oblasti infikovaných.
Pinworms Působí škodlivě na střeva. Svědění v anální oblasti, alergie, nevolnost a zvracení. Léčí se antihelmintickými léky. Nedodržování osobní hygieny spolu s jídlem.
Giardia Ovlivňuje játra hostitele. Poruchy trávení, periodická horečka, průjem. Enzymatické přípravky, choleretika, antibiotika. Antihistaminová léčba. Prostřednictvím domácích potřeb, spolu s jídlem.
Chlamydie Přispívají k rozvoji cukrovky a neplodnosti, ničí játra a ovlivňují pankreas. U žen je téměř bez příznaků - močení může být častější. U mužů se projevuje jako uretritida, bílý výtok a bolest při močení. AntibiotikaZacházení se sexuálním partnerem je povinné. Nechráněný pohlavní styk. Zřídka - prostřednictvím předmětů osobní hygieny.
Trichomonas Působí na ústní dutinu, způsobují poruchy fungování urogenitálního systému a střev. Cévní systém hostitele také trpí. Může vyvolat onkologii. Řezy při močení, pěnivý výtok z vnějších pohlavních orgánů mužů a žen. Antibiotika, imunomodulátory, enzymy. Místní externí léčba: ženy s vaginálními dezinfekčními čípky, muži s antiseptickým roztokem. Sexuálně přenosná infekce.
Toxoplazma Působí na sliznice, způsobuje poruchy fungování urogenitálního systému a střev. Dlouhodobé „soužití" je plné mentální retardace. Je asymptomatická nebo maskovaná jako různá onemocnění. Odhaleno s úplným vyšetřením. Etiotropní léčba, imunomodulátory, antihistaminika, toxoplazmoterapie. Prostřednictvím masa a zeleniny. Když je těhotná žena nakažena, dítě se nakazí in utero. Infekce od domácích koček.
Fasciolóza Způsobujte hepatitidu a vyvolávejte alergické reakce. Příznaky alergie vyskytující se na pozadí obecné nevolnosti. Chronická forma je charakterizována bolestí v játrech. Antihistaminika, chlorid vápenatý. Pokud se objeví komplikace, léčí se hepatitida. Prostřednictvím masa, neumytých bylin a neupravené vody.

Tento seznam parazitů v lidském těle vám pomůže zjistit, kdy vyhledat lékařskou pomoc. Specialista na infekční onemocnění předepíše léčbu v závislosti na typu parazita v lidském těle. Neměli byste odkládat schůzku s lékařem a čekat na komplikace - jakékoli onemocnění se snáze vyléčí v počáteční fázi.