Lidové léky na parazity v lidském těle

K infekci člověka parazitickými červy a jejich larvami může dojít kdykoli. Negativní dopad vitální aktivity helmintů vede k obecné intoxikaci a poruchám v práci různých systémů a orgánů infikovaných. Proto je třeba při prvním náznaku invaze přijmout nouzová opatření k vykázání nezvaných „hostů". V tom nám pomohou speciální léky předepsané lékařem a lidové léky na parazity v lidském těle, které se s tímto úkolem úspěšně vyrovnaly dlouho před příchodem toxických léků.

Parazitický červ, který se může dostat do lidského těla

Lidové léky na červy v lidském těle

Všechny anthelmintické receptury, které používaly naše babičky, jsou založeny na schopnosti léčivých bylin a přírodních produktů inhibovat životní funkce parazitů. Kromě toho jsou schopni rychle odstranit červy z těla přirozeným způsobem a dobře obnovit poškozenou lidskou jaterní tkáň.

Léčba helmintů sirupem z červené řepy

3-4 mladé červené řepy oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle. Přidejte 2 polévkové lžíce do pyré. lžíce žitné mouky a půl kila krystalového cukru. Směs přendejte do velké čisté zavařovací sklenice, kterou za občasného promíchání dřevěnou špachtlí nechte 2 dny.

Strouhaná řepa pro výrobu antiparazitárního sirupu

Třetí den přidejte do nádoby 1 litr studené vařené vody a přidejte dalších 500 g cukru. Důkladně promíchejte, dokud se všechny přísady nerozpustí, přeceďte. Užívejte sirup z červené řepy na plnou polévkovou lžíci 3-4krát denně.

Důležité! Tento recept není vhodný pro osoby s vysokou hladinou cukru v krvi a některými patologiemi gastrointestinálního traktu. Pro takové pacienty je lepší zvolit jinou metodu tradiční medicíny.

Česnek - účinný pomocník v boji proti červům

Obvyklý a všemi milovaný česnek má nejen vynikající chuťové vlastnosti, díky kterým může být naše jídlo aromatičtější a pikantnější. Tato jednoduchá zelenina je uznávaným prostředkem, jak se zbavit parazitů. Obsahuje unikátní aminokyselinu alliin, která dodává česneku silné antibakteriální a antihelmintické vlastnosti.

Česneková infuze

Ráno si připravíme česnekový nálev - 2-3 velké plátky čerstvé zeleniny nakrájíme nadrobno a zalijeme vychladlou převařenou vodou v objemu 50-70 ml. Nechte roztok vyluhovat po celý den a před spaním ho užívejte perorálně se sklenicí čisté čisté vody.

Nasekaný česnek – základ pro nálev, který likviduje parazity

Česnek přitom z nálevu nevyndávejte, ale spolkněte jej bez žvýkání. Doporučený průběh přijetí není delší než 3 dny. Pro upevnění účinku kúru po týdnu opakujte.

Alkoholická česneková tinktura

Pokud se u dospělého vyskytla infekce červy, můžete se pokusit léčit alkoholovou tinkturou na česneku. Dělá se to jednoduše: 10 oloupaných hřebíčků rozdrťte plochou stranou čepele nože a zalijte 400 ml čistého alkoholu nebo vodky.

Sklenici s roztokem umístěte na tmavé místo a týden louhujte za občasného protřepání. Hotový lék přefiltrujte a odstraňte zbytky hořící zeleniny. Užívejte 20-25 kapek před jídlem. Spolu s touto metodou se doporučuje používat laxativa, která pomohou zcela očistit tělo od parazitů.

Česnekový olej na odstranění parazitů

Kilogram oloupaného česneku protlačte mlýnkem na maso. Výslednou hmotu přeneste do uzavřené nádoby a dejte ji na hodinu a půl na tmavé místo. Během této doby dá česnek šťávu, která klesne dolů. Odstraňte horní vrstvu kaše a zbytek naplňte litrem jakéhokoli rafinovaného rostlinného oleje. Promícháme a necháme při teplotě těsně pod pokojovou teplotou dalších 14 dní.

Česnekový olej - lidový lék v boji proti helmintům

Po požadované době vzniklou směs přecedíme přes gázu. Hotový produkt by se měl používat takto - vložte lžíci česnekového oleje do úst a rozpusťte bez polykání. Pod vlivem slin směs zhoustne a poté se opět vrátí do tekutého stavu. Právě v tuto chvíli (asi 10 minut po začátku procedury) je potřeba to vyplivnout. Tuto metodu používejte alespoň 4-5krát denně. Také česnekový olej lze konzumovat orálně - polévkovou lžící během každého jídla.

Důležité! Při vystavení vysokým teplotám se antibakteriální vlastnosti česneku snižují, proto by tato zelenina neměla být podrobena tepelné úpravě.

Zbavte se parazitů pomocí rostlin

Zkušení bylinkáři radí používat bylinky s ostrou, kořeněnou nebo hořkou chutí, abyste se zbavili červů. Díky jejich přítomnosti v lidském těle se vytváří prostředí, ve kterém se živí jedinci parazitů přestávají množit a hynou spolu s larvami.

Vícesložkový bylinný čaj z helmintů

Složení sbírky, která pomáhá ničit helminty (včetně tak nebezpečného parazita, jako je tasemnice), zahrnuje:

  • máta peprná;
  • pelyněk;
  • kořen kozlíku lékařského;
  • tansy květiny;
  • řešetláková kůra;
  • semena mrkve.
Bylinná sbírka, která ničí parazity v těle

Všechny bylinné ingredience smíchejte stejným dílem (můžete vzít trochu více semínek mrkve) a uvařte jako obvykle čaj - 2 tablety na 500 ml tekutiny. lžíce suchých surovin. Pijte bylinný nápoj ráno a večer půl hodiny před jídlem, po dobu 3 dnů.

Recepty na antiparazitární poplatky

Nápoje vyrobené ze směsi takových léčivých rostlin, které mají dobré anthelmintické vlastnosti:

  • elecampane, třezalka, eukalyptus, tansy, tymián, centaury - vezměte 50 g každé složky a trvejte na směsi v litru horké vody. Filtrujte, pijte dvakrát denně před jídlem;
  • oregano, bobule jalovce, zahradní měsíčky, kořen pampelišky, vrbová kůra - smíchejte ve stejných částech a použijte k přípravě odvaru nebo infuze (lžíce rostlin ve sklenici vroucí vody);
  • chmelové šištice, křídlatka, heřmánek, Černobýl, slaměnka, kořen kozlíku lékařského - nakrájejte, vařte 15 minut ve vodní lázni a vypijte během dne půl sklenice.

Očista těla pomocí sodového klystýru

Smíchejte lžíci jedlé sody s 1500 ml horké vody, kterou je třeba nejprve 1-2 dny bránit. Míchejte, dokud se úplně nerozpustí. Kapalina se ochladí na teplotu 38-40 °C. Vložte roztok sody do konečníku pomocí Esmarchova hrnku a snažte se udržet roztok v těle alespoň půl hodiny. Postup opakujte každý druhý den. Průběh léčby je 10 klystýrů.

Důležité! Jakékoli lidové léky na parazity v lidském těle mohou mít individuální kontraindikace. Před zahájením samoléčby je proto nutné poradit se s odborníkem, aby nedošlo k vyvolání alergické reakce nebo jiných nežádoucích účinků.