Očista od parazitů doma, příznaky infekce a způsoby, jak se s nimi vypořádat

Tělo každého člověka je komplexní systém, který je v neustálém kontaktu s prostředím. Mikroorganismy ji osidlují od narození: některé jsou užitečné a našemu tělu pomáhají, některé naopak škodí a nazývají se parazity. Tyto škodlivé mikroorganismy, mezi kterými lze rozlišit jednobuněčné, plísně a další parazity, se postupem času množí a jejich negativní vliv stále více ovlivňuje lidský organismus. Proto je nesmírně důležité očistit tělo od parazitů pomocí účinných a osvědčených metod, to lze snadno provést doma.

Co jsou paraziti a jaké nemoci způsobují?

Paraziti jsou organismy, které lze rozlišit podle následujících vlastností:

 • jsou zcela závislé na majiteli
 • žijí z něj
 • jsou spojeny s vlastníkem po určitou konkrétní dobu

Jakýkoli živý organismus, který odpovídá tomuto popisu, může být klasifikován jako parazit. Obecně se mezi nimi rozlišují prvoci a helminti. Helminti, nebo jak se jim také říká, červi, způsobují různé helmintiázy.

Mezi nimi lze rozlišit enterobiázu, askariózu, opisthorchiázu a další onemocnění. Nejjednoduššími parazity jsou patogenní mikroorganismy, které způsobují onemocnění, jako je amébóza, giardiáza, toxoplazmóza atd. Paraziti se mohou do lidského těla dostat různými způsoby:

 1. jídlo, ve kterém se „nakažlivá" potrava nebo voda stávají zdrojem infekce
 2. kontakt: paraziti se dostávají do těla vodou při plavání ve znečištěných nádržích
 3. sexuální: infekce parazity pohlavním stykem s infikovanou osobou (často se přenášejí jednobuněčné tímto způsobem)
 4. prostřednictvím hmyzu: k infekci dochází po kousnutí hmyzem

Všechny druhy parazitů se od sebe liší jak délkou vývoje, tak stanovištěm v hostitelském organismu. Každý lidský orgán, až po svalovou tkáň, může být infikován. Mnoho parazitů může infikovat několik systémů uvnitř člověka najednou a pohybovat se tělem spolu s krevním řečištěm.

Paraziti mohou způsobovat širokou škálu onemocnění, proto je důležité je včas identifikovat, abychom věděli, s čím se vypořádat.

Zácpu a stagnaci žluči vyvolávají některé druhy červů, kteří svou velikostí a tvarem mohou ucpat střeva a žlučové cesty. V důsledku toho dochází k úplné nebo částečné neprůchodnosti střeva, zhoršuje se jeho peristaltika. Ucpání žlučovodu vede k rozvoji „obstrukční žloutenky".

Průjem je střevní onemocnění charakterizované častou řídkou stolicí. To vede ke ztrátě velké části sodíku a chloridů tělem. Bolest svalů a kloubů může být způsobena parazity, kteří se šíří po celém těle a infikují kloubní tekutinu a svaly. Výskyt takové bolesti je vážným signálem, že v těle jsou cizí organismy a imunitní systém s nimi začal bojovat.

Problémová pleť. Někteří prvoci mohou způsobovat kožní alergie, které se projevují jako atopická dermatitida, kopřivka nebo ekzém. Tato onemocnění vyvolaná parazity nelze léčit mastmi a jinými standardními metodami.

Onkologie. Při vysoké úrovni infekce těla parazity se může stát, že se tyto organismy začnou hromadit v lidském těle a tvoří sraženiny. Narušují normální krevní oběh, v důsledku čehož některé buňky přestávají dostávat dostatečnou výživu a jsou otráveny odpadními produkty parazitů. To může způsobit tvorbu rakovinných buněk a někdy jsou tyto nahromadění parazitů během diagnostiky diagnostikovány jako zhoubné nádory, proto se často provádějí zbytečné operace.

Paraziti jsou různé organismy, které žijí v lidském těle, žijí na jeho úkor a neustále jej negativně ovlivňují produkty své životně důležité činnosti. Lze je rozdělit na dva typy: prvoky a helminty. Všichni parazité žijí v různých lidských orgánech a různými způsoby ovlivňují jeho životně důležitou činnost.

Metody čištění těla od parazitů

Hladovění

Z dalších metod očisty těla od parazitů je třeba vyzdvihnout půst. Během půstu je lidské tělo osvobozeno od mnoha zbytečných potíží a dává veškerou svou sílu boji proti parazitům. V této době se obnovuje zdravá mikroflóra a ničí se škodlivá.

pelyněk proti parazitům

Všechny škodlivé organismy opouštějí lidské tělo a systémy lidského těla jsou očištěny a obnoveny ke své práci. Tato metoda je poměrně jednoduchá a dostupná a její pozitivní účinek je snadno rozpoznatelný: krev se čistí a zlepšuje se její oběh, zvyšuje se pohyblivost kloubů a zvyšuje se elasticita vazů.

Hladovět můžete jak doma, tak ve speciálních lékařských ústavech. Druhá možnost je samozřejmě lepší, protože v tuto chvíli je pacient pod neustálým dohledem lékařů. Teplo. Přidáním česneku, pepře, hořčice, cibule a dalšího koření do běžné stravy můžete zvýšit vnitřní teplotu těla. To pomáhá vyčistit ho od parazitů, ale je důležité znát opatření, protože kořeněná jídla, konzumovaná více, než je nutné, mohou nepříznivě ovlivnit trávicí orgány.

česnekové mléko

Jednou týdně po dobu jednoho měsíce se má podávat klystýr z mléka pokojové teploty, ve kterém se předtím vařil česnek. Normou pro dospělého je sklenice mléka na proceduru, pro dítě - čtvrtina sklenice. kyselé prostředí. Přidávání různých ovocných kyselin do stravy pomáhá v boji proti parazitům. Kyselinu lze získat konzumací čerstvého ovoce i octa.

Šťávy

Vynikající metodou v boji proti helmintům je mrkvová šťáva, která by se měla konzumovat dvakrát denně, půl hodiny před hlavním jídlem. Úklid se provádí po dobu jednoho měsíce.

Dehydratace

Pelyněk a hřebíček vedou k dehydrataci a v dehydrovaném těle paraziti umírají mnohem rychleji. Také tyto bylinky mají baktericidní účinek a čistí tělo toxinů.

Česnek

Dá se nazvat opravdu zázračným produktem. Tato metoda je následující: pacient sní deset malých stroužků česneku a poté je zapije pečeným mlékem. Po několika hodinách musíte vypít projímadlo. V důsledku toho paraziti umírají a jsou vyloučeni z těla.

Vyčištěný petrolej

Čištění parazitů pomocí purifikovaného petroleje se provádí následujícím způsobem: nejprve si jej vezměte každé ráno po navlhčení kostky cukru několika kapkami látky. Postupem času by měla být dávka postupně zvyšována, až do okamžiku, kdy se spotřebuje jedna čajová lžička látky na dávku, po dobu jednoho měsíce.

Pelyněk

Prášek z této rostliny je vynikajícím nástrojem v boji proti parazitům. Užívá se jedna čajová lžička ráno a večer. Je velmi hořká a chuťově nepříjemná, proto se dá vložit do kuličky čerstvého chleba a konzumovat jako kapsle. Čištění se provádí do měsíce.

Existuje mnoho způsobů, jak očistit tělo od parazitů. Každá metoda je založena na nějaké speciální složce, která má speciální antiparazitické vlastnosti.

Triplet od Heldy Clark

triáda proti parazitům

Triáda podle Heldiho Clarka je považována za účinnější než její ruský protějšek, triáda V. A. Ivančenka. Podle tohoto receptu se připravuje výborná tinktura, která očistí tělo od mnoha parazitů. Skládá se z nezralé ořechové kůry, pelyňku a hřebíčku.

Společný příjem všech těchto složek je účinný při likvidaci jak dospělých parazitů, tak jejich larev a vajíček. K boji proti helmintům je nutné užít určité množství ořechové tinktury v závislosti na dni léčby:

 1. 1. den: kapka tinktury v půl sklenici vody. Pijte na lačný žaludek.
 2. den 2: dvě kapky do sklenice vody
 3. 3. den: tři kapky tinktury ve sklenici vody
 4. den 3: čtyři kapky do sklenice vody
 5. 5. den: pět kapek do sklenice vody
 6. 6. den: dvě čajové lžičky na sklenici vody

Po přidání tinktury do vody musíte počkat čtvrt hodiny a teprve poté ji vzít. Dávkování tímto způsobem pomáhá při čištění těla červů ve všech fázích jejich vývoje, bez ohledu na místo, kde se usadili. Tinktura by se neměla přidávat do horké vody, protože vysoká teplota snižuje její účinnost. Rodinní příslušníci a známí, se kterými jste neustále v kontaktu, by měli preventivně užívat dvě čajové lžičky tinktury týdně, protože mohou být zdrojem infekce. Jak se prášek z pelyňku užívá (po lžičkách před jídlem):

 1. den 1: malá špetka vody
 2. 2. den: čtvrt lžíce vody
 3. 3. den: třetina lžíce
 4. 4. den: půl lžíce

Postupně se tedy množství zkonzumovaného pelyňkového prášku zvyšuje a do 14. dne by zkonzumované množství mělo dosáhnout půl polévkové lžíce. Recepci lze před jídlem rozdělit na dvě nebo tři části. Poté, co dávka dosáhne půl polévkové lžíce, stejné množství prášku se konzumuje šest dní denně, poté se frekvence užívání sníží na jednou týdně. Příjem hřebíčkového prášku (po lžičkách před jídlem):

 1. den 1: pětina lžíce
 2. 2. den: čtvrt lžíce
 3. dny #3-#10: třetina lžíce
 4. po desátém dni: 1x týdně lžička prášku

Léčba spočívá v neustálém příjmu těchto tří složek v určitých dávkách. Po hlavní léčbě se nasazují šokové dávky léků k prevenci organismu po celý další život. V případě potřeby se průběh léčby opakuje. Ve zvláště závažných případech se kurz opakuje týden nebo dva po hlavním.

„Triplet" podle Heldi Clarka je účinný způsob, jak očistit tělo od parazitů. Spočívá v jednorázovém příjmu tří složek: tinktury z nezralé kůry vlašského ořechu, pelyňku a hřebíčku. V důsledku toho dochází ke komplexní destrukci parazitů ve všech fázích jejich vývoje.