Efektivní způsoby, jak se zbavit červů

Helminti, lidově červi, jsou parazité, kteří žijí v lidském těle a vyvolávají různé odchylky. Toto onemocnění se nazývá helmintiáza. Odborníci dokážou vyjmenovat několik stovek helmintů, mezi nimiž jsou nejběžnější červi, škrkavky, motolice a další. Takoví parazité, i když způsobují spoustu problémů, nepředstavují zvláštní hrozbu pro zdraví. Existují však i další organismy, které mohou lidskému tělu způsobit nenapravitelné škody, mezi ně patří echinokok, alveokok, tasemnice hovězí - tasemnice, která může dosáhnout délky několika metrů.

Existuje mnoho důvodů pro zanesení červů do těla, k tomu může dojít, pokud:

 • osoba zanedbává pravidla osobní hygieny;
 • při přípravě jídla nedodržuje hygienické normy;
 • jí tepelně špatně zpracované potraviny;
 • jí nemytou zeleninu a ovoce;
 • po kontaktu se zvířaty si nemyje ruce;
 • koupe se ve znečištěné řece nebo jezeře;
 • byl pokousán hmyzem (ačkoli infekce kousnutím je extrémně vzácná);
 • často se nachází vedle nemocné helminthiázy.

Příznaky helmintiáz

Jak se zbavit helmintů, pokud přítomnost většiny z nich nemá výrazné příznaky? Navzdory tomu existuje několik velmi výmluvných znaků:

 • potíže s pohybem střev - některé druhy helmintů mohou zablokovat střeva a způsobit zácpu;
 • průjem - častý průjem může naznačovat helmintiázu, protože tito paraziti vylučují látky, které vyvolávají vodnatou stolici;
 • tvorba plynu je zcela běžný jev, ale pokud byl pozorován déle než 14 dní, pak se s největší pravděpodobností v těle usadili červi;
 • alergie - látky vylučované červy jsou v těle syntetizovány eozinofily - to jsou buňky, které vyvolávají alergie;
 • bolesti svalů a kloubů - červi si pronikají cestu do svalů a pohybují se tam, což je příčinou bolesti;
 • zhoršení vzhledu - při helmintióze se často objevují vnější známky infekce - mohou se objevit vrásky, akné, vyrážky, suchá kůže, lámavé nehty, vypadávání vlasů;
 • změna tělesné hmotnosti - tělo reaguje na cizí invazi zvýšením hmotnosti, a pokud hmotnost klesne, znamená to, že paraziti z ní čerpají užitečné látky;
 • chudokrevnost - helminti vysávají živiny z krve, což vede k poklesu hemoglobinu v krvi;
 • Anémie je příznakem helmintů v těle
 • silné svědění řitního otvoru - příznak se vyskytuje v důsledku uvolnění červů z těla;
 • skřípání zubů ve snu;
 • zvýšená únava - akutní nedostatek živin vede k únavě a apatii;
 • nespavost - tělo začíná aktivně bojovat proti helmintům, proto se může objevit neklidný spánek nebo nespavost;
 • horečka a kašel - přítomnost helmintů může vyvolat potíže s dýcháním a příznaky akutních respiračních infekcí.

Než budete bojovat s červy, musíte projít testy, abyste je identifikovali.

Co jsou nebezpeční červi

Vyvíjející se paraziti dokonale přizpůsobení vnitřnímu prostředí člověka. Nejčastěji lidé trpící helmintiázou, kteří přicházejí do nemocnice s různými nemocemi, nemají ani podezření, že jsou způsobeny přítomností parazitů v těle.

Téměř všichni červi mají malé háčky nebo přísavky, kterými se pevně drží na stěnách střev a jiných orgánů. Šíří se po celém těle – napadají játra, žlučník, srdce, střeva a dokonce i mozek. Zákeřnost helmintiázy spočívá v tom, že lékaři často mohou stanovit chybnou diagnózu a zaměňovat příznaky. Jak odstranit červy z těla a zabránit jeho zničení? Je velmi důležité vědět, že vyléčení červů je jen polovina úspěchu, protože produkty rozkladu, které po nich zbyly, nadále otravují tělo. Proto je potřeba se jich co nejdříve zbavit.

Červi se uchytí na stěnách střev

Metody léčby

Existují dva způsoby, jak odstranit červy z člověka - to je léková terapie a tradiční medicína. Zbavit se červů pomocí léků je rozděleno do tří fází - přípravné, terapeutické a obnovující. Léky jsou široké a úzké spektrum. Širokospektrální léky mohou zabít jakýkoli druh parazitů, úzkospektrální léky se předepisují pro léčbu určitého druhu červů. Nejúčinnější z nich jsou:

 • methylester kyseliny karbamové - dostupný ve formě tablet, léčí enterobiázu a trichuriázu;
 • derivát tetrahydropyrimidinu - je dostupný ve formě suspenze nebo tablet, předepisuje se k léčbě askariózy, enterobiázy a dalších. Tento lék lze užívat i během těhotenství, je však nutná předchozí konzultace s lékařem;
 • derivát benzimidazolkarbamátu - jsou 3 druhy - čípky, prášek a tablety, u dítěte pomáhá při odstraňování červů. Kromě toho se předepisuje na tasemnici hovězí a vepřovou, Giardii a škrkavku. Droga ničí nejen dospělé parazity, ale i jejich larvy.

Stále existuje spousta léků, které pomáhají zotavit se jak z červů, tak z produktů jejich rozkladu. Nevýhodou konzervativní léčby je však toxicita těchto léků, v důsledku čehož má pacient po léčbě bolesti hlavy, zažívací potíže, alergie, celkovou malátnost, únavu. Léky ničící parazity současně poškozují mikroflóru celého organismu a v tomto ohledu je alternativní medicína výbornou alternativou ke konzervativní léčbě.

Lidové prostředky nabízejí mnoho způsobů, jak se zbavit červů, aniž byste se uchýlili k použití farmaceutických přípravků. Prakticky nezpůsobují vedlejší účinky, jemně čistí tělo a pomáhají mu obnovit jeho funkce.

Recepty tradiční medicíny na léčbu červů

Léčba červů pomocí bylin

Jak se doma zbavit červů pomocí různých bylinek? Za tímto účelem se sbírají speciální rostliny s anthelmintickými vlastnostmi, připravují se z nich odvary a tinktury.

 • Suchá směs hřebíčku, tansy a pelyňku.Vezměte bylinky ve stejném množství, promíchejte a snězte 5 gr. této směsi denně na lačný žaludek, pijte hodně teplé vody. Průběh léčby je 30 dní.
 • Odvar z pelyňku.Tento lék na červy v malém množství je velmi účinný, ale pokud je překročen, má negativní vliv na tělo. Smíchejte centaury a pelyněk ve stejných poměrech, oddělte 30 gr. směs, nalijte sklenici vody a vařte ve vodní lázni po dobu 30 minut. Odvar se pije půl hodiny před spaním.
 • Antihelmintický odvar z pelyňku
 • Infuze celandinu.Rozemlejte listy a kořeny rostliny, oddělte 20-30 gramů, zalijte 200 ml vroucí vody, zabalte do ručníku a nechte vychladnout. Poté směs sceďte a užívejte 2x denně po dobu 3 dnů. Vlaštovičník patří do kategorie jedovatých rostlin, ale v malém množství je naprosto bezpečný a velmi účinný při léčbě houževnatých parazitů.
 • Tinktura z elecampanu.Smíchejte ve stejném poměru elecampane root, tansy květiny a suché borůvky. Oddělte asi 40 gr. a nalijte sklenici vody. Směs vařte na mírném ohni asi půl hodiny. Pijte 5 polévkových lžic po dobu 7 dnů.

Cibulová léčba

Léčba červů lidovými léky zahrnuje použití produktů dostupných všem. Cibule má vynikající antimikrobiální účinek a používá se také v boji proti helmintiáze:

 • střední cibuli trochu nakrájejte nožem, zalijte sklenicí teplé vody, nechte přes noc. Ráno na lačný žaludek vypijte cibulovou tinkturu;
 • cibuli stočte na mlýnku na maso, vymačkejte šťávu, spojte se šťávou z tříletého aloe a lžící medu. Tato směs by se měla jíst třikrát denně;
 • Otočte několik středních cibulí přes mlýnek na maso, nalijte půl litru vodky. Louhujte 10-12 dní, poté sceďte a užívejte lžíci třikrát denně před jídlem.
Cibule pro přípravu lidových léků na červy

Je důležité vědět!Kategorie lidí, kteří mají zakázáno užívat léky na alkohol, mohou používat vodní infuze.

česneková léčba

Tradiční medicína nabízí několik způsobů, jak se rychle zbavit červů pomocí česneku:

 • stroužek česneku nastrouhejte na jemném struhadle, smíchejte s litrem teplé vařené vody a před spaním si udělejte klystýr;
 • drcený česnek přidejte sklenici teplého mléka a pijte před spaním, tato metoda je účinná při léčbě dítěte z červů;
 • připravte směs česneku, žloutku, slaného sledě a teplého mléka. Musíte to vzít ve 100 gr. několikrát denně je takový lék na tasemnici velmi účinný.
Česnek, účinně ničí parazity

Jiné léky na červy

Existuje mnoho způsobů, jak se zbavit červů. To lze provést konvenčními prostředky.

Vlašské ořechy

Protáhněte několik zelených ořechů mlýnkem na maso spolu se skořápkou. Sklenici vody přivedeme k varu, trochu osolíme a zasypeme ořechy. Směs zabalte a nechte asi 3 hodiny. Poté sceďte a vypijte celý nálev najednou.

Vlašské ořechy - lidový lék na helmintiózu

kysané zelí

Vymačkejte šťávu z kysaného zelí a vypijte pár lžic na lačný žaludek.

osika kůra

Pět polévkových lžic suché kůry zalijeme půl litrem vodky. Uchovávejte po dobu 7 dnů na tmavém místě, nádobu pravidelně protřepávejte. Tinkturu přeceďte a užívejte třikrát až čtyřikrát denně lžičku před jídlem. Doba léčby je 21 dní.

Na základě osikové kůry se připravuje tinktura z červů

dýňová semínka

Existuje několik způsobů, jak se zbavit červů za 1 den pomocí dýňových semínek. Pro posílení anthelmintického účinku je lze kombinovat s dalšími přípravky:

 • semínka a med - sklenici loupaných semínek provrtejte mlýnkem na maso, přidejte trochu rozpuštěného medu a teplou vodu. Jezte směs na lačný žaludek, po dvou až třech hodinách vypijte projímadlo;
 • semínka a česnek - semínka trochu orestujte na suché pánvi a smíchejte se třemi velkými stroužky nasekaného česneku. Přidejte 20 gr. čerstvý med, trvat 12 hodin a jíst na lačný žaludek.
 • semínka a mléko - semínka umelte a zajídejte teplým mlékem.
K bezpečnému odstranění červů z těla pomohou dýňová semínka

Dýňová semínka jsou jedním z nejúčinnějších a nejbezpečnějších způsobů, jak se zbavit helmintiázy.

Léčba koňakem

Tradiční medicína doporučuje několik způsobů, jak se zbavit červů u dospělých pomocí koňaku. A ačkoli mnozí jsou k takové léčbě skeptičtí, při správném použití tento nápoj rychle a bezpečně pomáhá zbavit se helmintů.

50-70 ml koňaku zřeďte stejným množstvím čaje a vypijte před spaním. Když člověk usne, směs koňaku a čaje pomáhá červům zaostávat za stěnami vnitřních orgánů, pak se stávají obzvláště zranitelnými. 2 hodiny po požití koňaku je třeba vstát a vzít si silné projímadlo.

Léčba helmintiázy u dětí

Tradiční medicína poskytuje mnoho bezpečných způsobů, jak se zbavit červů u dětí. To je velmi důležité, protože dětský organismus je stále velmi křehký a zranitelný. Ale, bohužel, děti ne vždy chápou potřebu léčby. Aby to nebylo nepříjemné a bolestivé, existují recepty, které se malému pacientovi budou líbit:

 • mrkvovo-medová šťáva – smíchejte čerstvě vymačkanou mrkvovou šťávu se lžící čerstvého medu. Pokud dítě miluje mrkev, můžete ji jednoduše nastrouhat, přidat med a nechat dítě jíst;
 • dýňová semínka trochu opražíme, rozdrtíme, smícháme s medem. Dítě bude tuto směs jíst s potěšením.
Mrkvovo-medová šťáva pro léčbu červů u dětí

Pokud jsou příznaky hrozivé, používají se bylinné odvary, česnekové klystýry a projímadla.

Prevence

Jakékoli nemoci je lepší předcházet než léčit, proto, abyste zabránili vniknutí parazitů do těla, měli byste dodržovat několik jednoduchých pravidel:

 • myjte si ruce co nejčastěji, zejména po ulici a před jídlem;
 • umýt veškerou snědenou zeleninu a ovoce;
 • podrobeny důkladnému tepelnému ošetření ryb a masných výrobků;
 • krájejte maso, ryby a zeleninu na různých prkéncích;
 • omezit kontakt s pouličními zvířaty;
 • domácí zvířata systematicky ukazují veterináři.

Helminthiasis je velmi nepříjemné onemocnění, ale správnou léčbou se ho můžete velmi rychle zbavit.