Příčiny výskytu červů, příznaky a způsoby léčby

Červi jsou parazitičtí červi, kteří žijí v lidském těle. Je známo, že na světě existuje asi tři sta druhů helmintů. Červi parazitují ve vnitřních orgánech, ovlivňují je a způsobují různá onemocnění.

Příčiny

pes v domě jako obchodník s červy

Vajíčka parazitů vstupují do lidského těla několika způsoby.

  1. Kontakt je jedním z nejčastějších způsobů, jak se dostat do lidského těla. Nakažlivé helmintiázy se přenášejí při nedodržování pravidel osobní hygieny (nemyté ruce).
  2. Geohelmintiáza. Larvy se do půdy nebo vody dostávají trusem nemocných zvířat nebo přenosem hmyzu. Hlavním přenašečem infekce jsou mouchy. Zdrojem invaze je také přímý kontakt s nemocným zvířetem prostřednictvím výkalů, slin nebo vlny.
  3. Biohelminthiasis. K infekci dochází alimentární cestou prostřednictvím potravy. Vejce červů vstupují do těla prostřednictvím nemyté zeleniny, ovoce, vajec. Konzumace nedostatečně tepelně zpracovaného masa, ryb, mořských plodů také vede k invazi.
  4. přenosová cesta. Někteří parazité pronikají do těla kousnutím hmyzem.

Známky vzhledu červů

svědění v konečníku s červy

Přítomnost onemocnění u osoby můžete identifikovat pomocí následujících příznaků:

  • svědění v konečníku;
  • nadýmání, plynatost;
  • porušení židle;
  • alergické vyrážky na těle;
  • změny hmotnosti;
  • chronický únavový syndrom.

Pokud se tyto příznaky objeví, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře, který vydá doporučení na testy, diagnostikuje onemocnění.

Léčba červů

lékař předepisuje léčbu červů

Není možné okamžitě zjistit přítomnost onemocnění. Latentní období může trvat roky. Po diagnóze jsou anthelmintické léky předepsány odborníkem, který provádí řadu testů, identifikující typ parazita a fázi onemocnění. Pro každý typ parazita bude předepsán specifický léčebný postup. Samoléčba je v tomto případě kontraindikována. V akutní formě onemocnění lékař předepisuje infuze, injekce.

Antihelmintická léčba není vždy účinná, proto se léčebný cyklus po několika týdnech opakuje. Během léčby část hlístových červů zemře a vyjde ven výkaly.

Léčba červů má integrovaný přístup, včetně imunoterapie a použití antibakteriálních léků. Všichni členové rodiny by měli absolvovat preventivní kurz proti helmintióze.