Léčba těla parazity, alternativní metody a léky

parazitické mikroorganismy v lidském těle

Na každého člověka čekají na každém rohu helmintové, bakterie a prvoky. Tato onemocnění často negativně ovlivňují zdraví a stav těla, proto je nutné provádět léčbu a prevenci.

V lidském těle může žít mnoho parazitů, od patogenních bakterií až po hlísty. Takoví „hosté" způsobují spoustu potíží: sají vitamíny, živiny z těla, ničí buňky, takže pacient zhubne, zbledne, oslabí a dostane mnohem více nepříjemných následků.

Ale dnes mohou být všichni tito paraziti snadno vyloučeni z těla. K tomu existují lidové metody, léčba drogami a samozřejmě prevence.

Tradiční metody

Tradiční metody léčby parazitárních infekcí jsou založeny na přírodních darech. Odpradávna si lidé zlepšovali své zdraví bylinami. Působení některých receptů je skutečně potvrzeno, protože některé rostliny mají antimikrobiální a antihelmintické vlastnosti.

Recept číslo 1 Šalvějový čaj

Šalvěj má antimikrobiální vlastnosti a její tinktury se často používají jako antibiotika. Na čaj budete potřebovat 1 lžíci sušené šalvěje a polovinu stejného objemu listů malin a květů heřmánku. Posledně jmenované složky pomohou snížit zánět, který paraziti způsobují v lidském těle. Bylinkovou směs zalijeme půl litrem vroucí vody, necháme půl hodiny stát. Poté nalijte přes síto nebo plátno do jiného pokrmu a použijte během dne mezi jídly.

Recept číslo 2 Odvar z dubové kůry

Další silnou antibiotickou rostlinou je dub, protože hromadí ve své kůře látky, které inhibují metabolismus bakterií a prvoků. Pro vývar potřebujete lžíci dubové kůry, čajovou lžičku sušených šípků, matečníku, slaměnku a dřišťál. To vše zalijte 600 ml vody, nejlépe v termosce. Nechejte vyluhovat přes noc a poté nalijte přes tenkou látku. Hotový vývar se uchovává 2-3 dny, musíte ho vypít na 100 ml na prázdný žaludek a před spaním.

Recept číslo 3 Česneková tinktura

Celá rodina cibule je známá obsahem phytoncidů - přírodních antibiotik, která ničí bakterie, prvoky a dokonce i hlísty. Zvláště se rozlišoval česnek, který obsahuje rekordní množství těchto látek. Česnekovou tinkturu poprvé začali užívat tibetští mniši, pro které bylo velmi důležité udržovat tělo ve zdravém stavu.

Klasický recept

česneková tinktura k odstranění parazitů z těla

Pro klasický recept na infuzi česneku pro parazity vezměte 1 litr vodky a 10 hřebíčků této zeleniny.

Oloupejte hřebíček, napařte je v parní lázni po dobu 10-15 minut a poté je vložte do vodky, nechte 6-7 měsíců na tmavém a chladném místě.

Léčba takovou tinkturou trvá měsíc, po volné snídani a večeři je nutné použít lžíci.

Zrychlený způsob

Existuje také zrychlený recept, který pomůže, pokud již v těle jsou paraziti a je nutné je odtud rychle vyloučit:

 • vezměte litr vodky;
 • 15 stroužků česneku;
 • 200 ml silného odvaru z dubové kůry, který není nutné prosévat (doplnit pilinami);
 • oloupejte a vařte česnek a poté ho lžící jemně rozemlejte na kaši;
 • nalijte silný odvar z dubové kůry do vodky a přidejte česnekové pyré;
 • trvat na týdnu nebo měsíci;
 • nalijte do jiné láhve přes tenkou látku, po dobré protřepání tinktury;
 • také pijte lžíci po lehké snídani a večeři.

Dýňová semínka

Dýňová semínka kvůli zvýšenému obsahu hořčíku a selenu negativně ovlivňují růst a metabolismus hlístů, ke kterým se tyto prvky dostávají po trávení v lidském těle. Je důležité vybírat velká a zralá semena, protože obsahují nejvíce minerálů.

Jezte lžíci semen na lačno se lžičkou lněného oleje a teplé vody. Poté nemůžete snídat několik hodin a jídlo by mělo sestávat z potravin bohatých na vlákninu. Chcete-li vyléčit helmintiózu, musíte konzumovat semena po dobu nejméně jednoho měsíce, protože tato metoda má kumulativní účinek.

Tinktura ze semen anýzu

Tato metoda léčby je specifická svou chutí, takže mnoho lidí ji neradi používá, ačkoli anýzová semínka vykazují antibakteriální a antihelmintické vlastnosti.

 1. Pro přípravu tinktury vezměte 300 ml brandy a vodky, 100 gramů anýzových semen.
 2. Opláchněte koření, promíchejte alkohol.
 3. Nalijte semena na několik hodin 50 ml vroucí vody a poté je nalijte společně s vodou do směsi koňaku a alkoholu.
 4. Trvejte na tom, měsíc a poté konzumujte lžíci před spaním.

Výhody a nevýhody domácí léčby

Tradiční metody léčby mají své výhody a nevýhody, proto je třeba se před zahájením vylučování parazitů seznámit s nimi.

Důstojnost

byliny pro léčbu parazitů v lidském těle
 1. Lidové léky mají mnohem mírnější účinek na játra a ledviny.
 2. Domácí léky jsou někdy levnější než léky.
 3. Čaje, odvar a infuze nezabíjejí prospěšnou mikroflóru žijící v lidském těle.
 4. Kojící matky mohou být léčeny takovými způsoby (s výjimkou receptů na alkohol), protože nepoškodí dítě.
 5. Lidové recepty nebrání práci srdce, takže lidé se srdečními chorobami mohou k léčbě používat čaje a odvary, ale je lepší se alkoholu vyhýbat.

nevýhody

 1. Pokud se do lidského těla dostaly závažné bakterie (Staphylococcus aureus a další), měli byste jít do nemocnice pro antibiotika.
 2. Pokud je helmintióza způsobena larvami echinococcus nebo tasemnicemi, je nejlepší použít chemikálie v kombinaci s domácími léky.
 3. Těhotné ženy by neměly experimentovat s lidovými recepty.
 4. Některé bylinky, česnekové tinktury by neměly užívat lidé s ulcerativními chorobami střev a žaludku.
 5. V případě diabetes mellitus by tyto metody neměly být léčeny, protože mohou narušit činnost pankreatu.
 6. Pacienti s anémií a nedostatkem vitamínů by také měli vyhledat léky od lékaře, protože v takovém případě musí být infekce odstraněna velmi rychle.

Léčba drogami

Dnes je medicína ve většině zemí na vysoké úrovni, takže pokud jsou paraziti v lidském těle, je nejlepší použít léčebné metody léčby. To má výhody i nevýhody.

Důstojnost

 1. Rychlý efekt.
 2. Téměř 100% záruka vyloučení parazitů.
 3. Může být použit k léčbě dětí od 2 do 3 let.
 4. Schopnost individuálně zvolit drogu.
 5. Dopad na různé druhy parazitů, což vám umožní zacházet s osobou přesně od nich.
 6. Při správném výběru nezpůsobují závažné vedlejší účinky.

nevýhody

pilulky na odstranění parazitů z těla
 1. Některá antibiotika mají negativní vliv na játra a srdce.
 2. Anthelmintika staré generace mají toxický účinek.
 3. Samo-výběr léků často vede ke komplikacím a dysbióze.
 4. Některé léky jsou drahé.

Při léčbě drogovou závislostí je bezpodmínečně nutné poradit se s odborníkem, pokud jsou podivné příznaky zmatené (náhlá ztráta hmotnosti, poruchy chuti k jídlu, špatná stolice, nevolnost, silné bolesti hlavy nebo závratě). Neměli byste si vybrat léky sami, protože léčba závisí na tom, který parazit žije v lidském těle, kde se nachází.

Prevence

Prevence je samozřejmě mnohem lepší než léčba, protože pokud budete dodržovat některá jednoduchá pravidla, můžete chránit sebe i svou rodinu před nepříjemnými parazitickými chorobami.

Například naučte všechny členy domácnosti umýt si po ulici ruce mýdlem a vodou, hrát si se zvířaty, hromadnou dopravou, kontaktovat peníze. Nestačí je jen namydlit, musíte pěnu důkladně potřít a poté opláchnout teplou vodou.

Jednoduchou prevencí je také osobní hygiena: pravidelné sprchování, mytí, mytí rukou po použití toalety. Pokud jsou v rodině zvířata, musí být umyta šamponem, protože na jejich vlně mohou žít bakterie, larvy a vajíčka parazitů.

Můžete také promluvit se svým lékařem a zvolit způsob nápravy, který bude prováděn při pravidelné (každé tři měsíce) prevenci hlístů a bakterií. K tomu se často používají snížené dávky léčebných léků. Také jednou za měsíc je nutné dávat domácím zvířatům pilulky pro červy.

Paraziti kazí život a zdraví, ale lze je vyléčit. Nejlepší je použít k tomu léky v kombinaci s lidovými recepty a také nezapomeňte, že jakákoli prevence je mnohem lepší a bezpečnější než léčba.